Paul-Eerik Rummo kultuurisoovitus

Meil on suur rõõm, et saime kaamera ette kultuurisoovitust andma nii andeka ja toreda inimese kui Paul-Eerik Rummo. Meie soovitame tema soovitust mõistagi kuulda võtta, kuna see aitab praegusel külmal ja pimedal ajal end paremini tunda.

Posted by kultuur.info on Kolmapäev, 21. november 2018

Paul-Eerik Rummo

-

“Ma tahaksin veenda kõiki inimesi pöörama tähelepanu tõlkekultuurile. Kui me vaatame raamatulette, /…/ siis me näeme, et kõva kolmveerand tekste, mis meieni trükitud kujul jõuavad, on tõlgitud. /…/ Tõlkekultuuril on sellepärast väga suur tähtsus, kui me mõtleme selle peale, et me tahame, et meie emakeel mitte ainult säiliks nagu kuskil sügavkülmutuses, vaid areneks ja elaks, oleks elav keel igal keele kasutuse tasemel ja valdkonnas.”

Rein Raud

-
Rein Raua kultuurisoovitus

Uusim kultuurisoovitus Rein Raualt kätkeb endas lausa kahte head mõtet! Meie soovitame järgida mõlemat!Ühe mõtte kohta vaadake täpsemalt siit: http://www.kultuur.info/syndmus/naitus-paastetud-puhadus-ikoonid-nikolai-kormasovi-kogust/@Mikkeli muuseum #Pank

Posted by kultuur.info on Kolmapäev, 17. Oktoober 2018

“Kui tekib ahastus sellest, kui kiiresti maailm muutub ja kuidas väärtused kaovad, ning tuleb vajadus millegi jääva järele, külasta Mikkeli muuseumi näitust Nikolai Kormatšovi ikoonide kogust. Näha saab unikaalseid teoseid, mille Kormatšov on pea et kindlast hävingust päästnud.”

Berit Kaschan

-
Berit Kaschani kultuurisoovitused

Estonian Literary Magazine-i peatoimetaja Berit Kaschan annab meile lausa kolm head soovitust, mida suvel ette võtta, et elu ilusam oleks.

Posted by kultuur.info on Neljapäev, 28. juuni 2018

“Kui elad linnas, mine sellest võimalikult kaugele. Külasta Varnja küla Voronja galeriid Peipsi veeres ja Peeter Lauritsa fotonäitust “Siiami Saun”. Lisaks loe läbi mõni kirjandusklassikast pärit teos, mille lugemise kohta oled valetanud. Kuula ka Ida raadiot, aadressil www.idaidaida.ee.”

Holger Loodus

-
Holger Looduse kultuurisoovitus

Mõni päev tagasi ühel selleaastasel Eesti kaasaaegse kunsti tippsündmusel, Köler Prize 2018 GALAl publiku lemmiku tiitli pälvinud kunstniku Holger Looduse kultuurisoovitus peaks sobima praktiliselt kõigile ja ei vaja järgimiseks sentigi raha. Muide, Köler Prize'i nominentide näitus on EKKMis avatud veel kuni 20. maini ja lisaks Holgeri soovitusele soovitame teil ka seda kindlasti vaatama minna! Näituse kohta leiate täpsema info kultuurikalendrist: https://bit.ly/2KVYonM

Posted by kultuur.info on Reede, 11. mai 2018

“Minu kultuurisoovitus on otsida üles mõni raamat, mida kunagi oled lugenud ja mida oleks aeg uuesti lugeda. Raamatud ei muutu, aga inimesed muutuvad. Kahekümnendates loetud raamatud võivad hiljem täiesti uuena tagasi pöörduda.”

Epp Maria Kokamägi

-
Epp Maria Kokamägi kultuurisoovitus

Seekordses soovitusvideos astub üles tuntud ja armastatud Eesti kunstnik Epp Maria Kokamägi, kes soovitab midagi, millest on just praegusel talvis-kevadisel ajal tark häid tundeid ammutada. Helget ootuseaega!

Posted by kultuur.info on Kolmapäev, 14. märts 2018

Loe Carl Mothanderi raamatut “Kulinaarsed vested”. Mothander oli Rootsi ajakirjanik, kes abiellus baltisaksa aadlikuperre. Raamatus on nö toidublogi, mida ta Rootsi ajalehele kirjutas. Teeb kas kõhu tühjaks või tuju heaks.”

Marju Kõivupuu

-
Marju Kõivupuu kultuurisoovitus

Selle nädala videosoovituse annab filoloog ja folklorist Marju Kõivupuu. Kuulakem!

Posted by kultuur.info on Neljapäev, 5. Oktoober 2017

“Tarbige hästi palju ja igasugust kultuuri. Siis õpite ka vahet tegema sellel, mis on natuke kvaliteetsem kultuur ja missugune mitte nii väga. /…/ Kõigel sellel, mida me määratleme kultuurina, on väga palju kihte. /…/ Kultuur on oma hinge eest hoolt kandmine.”

Krista Kaer

-
Värskes videosoovituses astub üles kirjandusfestivali "HeadRea...

Värskes videosoovituses astub üles kirjandusfestivali Festival HeadRead peakorraldaja Krista Kaer, kes peegeldab meile kirjandussõbralikke soovitusi. Eriti meeldiv on soovitus neile, kes mingil põhjusel festivalile ei jõudnud, kuna sealt leiab nippe, kuidas sellest tulenevaid vaevusi leevendada.

Posted by kultuur.info on Teisipäev, 13. juuni 2017

“Vaata järele HeadRead kirjandusfestivali intervjuud ja loe nende kirjanike raamatuid. Ja raamatuid tasub ikka lugeda paberil, sest nutiseadmes paistab et läheb ikka midagi kaotsi. Ära unusta ka lugemise vahepeal rohelist vaadata.”

Lauri Hermann

-

Seekordse kultuurisoovituse annab Raadio Elmar saatejuht ning filmi "Tartu video kroonikad" autor Lauri Hermann, kes on mõistagi hästi kodus kõiksugu filmiteemades.

Posted by kultuur.info on Reede, 12. mai 2017

“Vaata nostalgiafilme. Schwartzeneggerilt võiks vaadata lõbusat filmi “Kaksikud” ja põnevat “Terminaatori” teist osa. Väga hea tekstiga on Silvester Stallone’i ja Kurt Russelli vanglapõnevik “Tango ja Cash”. Hea näitlejasoovitus on veel Michael J Fox “Tagasi tulevikku” triloogiast.”

Tristan Priimägi

-
Tristan Priimägi kultuurisoovitus

Tristan Priimägi kultuurisoovitus

Posted by kultuur.info on Reede, 3. märts 2017

“Loe auguga raamatut, Andris Feldmani “Viimased tuhat aastat”, mis meenutab oma lakoonilises väljenduslaadis ja mõõdetud fraasides 50ndate ulmeklassikuid. Feldmani nägemuses on inimkonna suurenev sõltuvus tehnoloogiast ka meie allakäik.”

Tiina Ann Kirss

-
Tiina Ann Kirsi kultuurisoovitus

Posted by kultuur.info on Reede, 3. märts 2017

Loe Maarja Kangro romaani “Klaaslaps”. See ei paku seda kõige mugavamat elamust, vaid just okkalist, mõeldes teravalt nii sotsiaalsete kui isiklike probleemide üle. “Klaaslaps” torkab lugejat täpselt õigest kohast.”

Kätlin Kaldmaa

-
Kätlin Kaldmaa kultuurisoovitus

Aeg kultuurisoovituseks! Kirjanik Kätlin Kaldmaa andis meile kultuurisoovituse, mida saab kohe tarvitama hakata!

Posted by kultuur.info on Kolmapäev, 5. September 2018

“Mine vaata ja kuula Mingo Rajandi uhiuut heliteost “Creating Gods”, mis põhineb Portugali luuletaja ja mõtleja Fernando Pessoa teostel.”

Marita Lumi

-
Marita Lumi kultuurisoovitus

Värskeima kultuurisoovituse annab meile ehtekunstnik Marita Lumi, kelle ehted on hiljuti jõudnud ka British Vogue'i kaante vahele. Marita soovitab üht põnevat näitust, aga me rohkem ei seleta, eks vaadake ise!

Posted by kultuur.info on Reede, 1. juuni 2018

“Külasta Tarbekunsti ja Disaini muuseumi, rühmitus Urmas-Oti näitust “Tuba”, kus on viimase saja aasta tarbekunstist loodud kodune-hubane väljapanek.”

Hanno Parksepp

-
Hanno Parksepa kultuurisoovitus

Seekordne kultuurisoovitus räägib arhitektuurist ja arhitektidest, Toronto kõrghoonetest, ajaloost ja ühest väärt näitusest. Soovituse andis populaarse lasteraamatu "Snupsi" kirjutanud ja seal tegutsevad vahvad tegelased ka valmis voolinud Hanno Parksepp.

Posted by kultuur.info on Esmaspäev, 30. aprill 2018

“Vaata arhidektuurimuuseumi näitust “Uude maailma! Eesti arhidektid Torontos”. Vaata ka Uno Prii intervjuud. Uno Prii on julgemaid, vabamaid, omanäolisemaid rabelejaid ja võitlejaid, kes suutis muuta kandilised betoonblokid silmale meeldivaks.”

Tõnis Saadoja

-

Siit tuleb lugemis -ja näitusesoovitus käsikäes! Nimelt astub seekordses kultuurivideos üles tunnustatud kunstnik Tõnis Saadoja ning seda Tallinna Kunstihoone galeriist, kus on veel viimaseid päevi üleval tema isikunäitus "Stuudio".Näituse kohta leiate täpsemat infot kultuurikalendrist: http://bit.ly/2ERfPTR ja põneva lugemise kohta videost!

Posted by kultuur.info on Reede, 9. veebruar 2018

Loe Alexander Genise raamatut “Lugemistunnid: raamatusõbra kamasuutra”. Raamat raamatutest, kuid barokne, soe ja intensiivne – kirjutab lugemisest kui söömisest. Tihe ja mõtteainet pakkuv raamat.

Marge Monko

-
Marge Monko kultuurisoovitus

Fotokunstnik Marge Monko kultuurisoovitusest leiab häid mõtteid nii käesoleva nädalavahetuse veetmiseks kui niisama mõtisklemiseks.

Posted by kultuur.info on Neljapäev, 28. September 2017

“Vaata hoolega pilte. Mine fotomessile, seal saab hea ülevaate praegusest fotokunsti seisust. Vaata ka niisama pilte, näiteks pere fotoalbumit või fotoraamatut. Ära vaata neid tarbimise mõttes, vaid süvenedes ja analüütiliselt.” 

Adam Cullen

-

Tallinnas algab täna HeadRead 2017 kirjandusfestival ja meie seekordne videosoovitus andekalt poeedilt ja tõlkijalt Adam Cullenilt haakub teemaga lausa eeskujulikult. Samuti on meeldiv tõsiasi, et koht, kus me video filmisime, on äärmiselt sümpaatne Raamatupood Puänt.

Posted by kultuur.info on Kolmapäev, 24. mai 2017

“Loe Neil Gaimani raamatuid. Gaiman on enda raamatutesse pannud palju muljeid Ameerikast, eriti oma suures romaanis “Ameerika jumalad”, mis räägib sisserändajate kaasavõetud ning unarusse jäetud jumalatest. Neil Gaiman on teinud koostööd ka iroonia- ja fantaasiameistri Terry Pratchettiga, kirjutades koos romaani “Head Ended”.”

Mari Rebane

-

Tuntud telenägu ja raadiohääl Mari Rebane soovitab meie seekordses soovitusvideos midagi, mis võib esmapilgul tunduda igapäevane ja tavaline, aga kui asja lähemalt vaadata, pole seda mitte.

Posted by kultuur.info on Kolmapäev, 19. aprill 2017

“Mine jalutama. Linnainimestega on see häda, et nemad ei näe aastaaegade vaheldumist. Siiski on ka linnainimestel võimalus seda kogeda, kui nad võtavad kätte ja lähevad jalutama. Ringi vaadates avastab palju uut, õpib linna tundma ja tajuma. Tuleb sisse minu linna tunne. Kõndigem!”

Jan Kaus

-
Jan Kausi kultuurisoovitus

Posted by kultuur.info on Reede, 3. märts 2017

“Loe Indrek Koffi raamatut “Saja rahva lood”, muinasjutumotiiviga tekstide kooslust. Koff kirjutab mõnusa iroonia ja sapiga, vahel melanhoolselt ja vahel ka prantsuse kirjanduse päraselt. Teksti ilmestavad Jüri Mildebergi suurepärased joonistused.”

Valdur Mikita

-
Valdur Mikita kultuurisoovitus

Kultuur.info soovitusvideod on nüüd ilusa täienduse saanud Valdur Mikita kultuurisoovituse näol. Head vaatamist ja kogemist!Teisi kultuurisoovitusi näete siit: http://bit.ly/2llKLow

Posted by kultuur.info on Reede, 3. märts 2017

“Minu kultuurisoovitus on Eesti loodus. /…/ See, mida meie peame kultuuriks, peavad võib-olla teised inimesed juba ammu looduseks. /…/ Seenelkäik pole mitte looduse fenomen, vaid kuulub kindlasti kuhugi sügavale Eesti kultuuri.”

Kaur Riismaa

-
Kultuurisoovitus Kaur Riismaalt

Siit tuleb veel üks suvehõnguline kultuurisoovitus, seekord kirjanik Kaur Riismaalt.

Posted by kultuur.info on Laupäev, 25. august 2018

“Õpi selgeks mõni uus keel. Mitte võõrkeel, vaid täitsa teine eesti keel. Tegele hobidega – mine purjetama, golfi mängima, õpi kitarri. Ja omanda täiesti omaette lingo, millega kolleege üllatada.”

Vallo Toomla

-
Vallo Toomla kultuurisoovitus

Seekord andis kultuuriportaalile soovituse filmirežissöör Vallo Toomla. Lisaks heale soovitusele annab filmimees meile kaasa veel paar ilusat mõtet. Videos on peidus ka üks võlutrikk. Kui keegi selle leiab, andke teada!Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades Kumu #montagemagic #Tallinn

Posted by kultuur.info on Reede, 6. juuli 2018

“Minu kultuurisoovitus on Michel Sittowi näitus Kumus. /…/ Sittow oli Eestist pärit kunstnik, /…/ kes töötas mitmetes kuninglikes õukondades. Ja huvitaval kombel ühel hetkel tema isik kui selline kadus. 500 aastat teda ei teatud, /…/ tema töid peeti van Eycki või Düreri omadeks ja alles kuskil 19. sajandil hakati arvama, et äkki oli olemas selline mees nagu meister Sittow.”

Indrek Koff

-
Indrek Koffi kultuurisoovitus

Värskeima kultuurisoovituse annab meile kirjanik ja tõlkija Indrek Koff, kes soovitab üht rõõmustavat etendust vaatama minna. Täpsemalt vaadake juba ise.

Posted by kultuur.info on Esmaspäev, 14. mai 2018

“Vaata rootslanna Mertina Monteliuse kirjutatud ja Maria Petersoni lavastatud lasteetendust “Üksi ja Esmeralda” Theatrumis. Tekst on täiesti pöörane, lavastus samamoodi. Poiss nimega Üksi elab kahekesi koos isaga ja võib-olla on ka üks vanaema juures. Üksile tuleb seltsiks Esmeralda, kes ei ole tegelikult päris. Leidlik ja fantaasiarikas etendus.”

Jaanis Valk

-
Jaanis Valgu kultuurisoovitus

Filmilooja Jaanis Valk pakub meile lähiajaks lausa kolm väärt kultuurisoovitust. Pidage silmas, et nii mõnesidki neist saab järgida juba täna! Meil tegelikult vedas, et me Jaanise Kuku klubist tabasime, kuna viimasel ajal on ta oma värske dokumentaalfilmiga Ahto Valteri ümbermaailmareisist pigem ise mööda maad ringi reisinud.

Posted by kultuur.info on Pühapäev, 22. aprill 2018

“Vaata Lemming Nageli näitust “Tahtetuse triumf”, tahte triumfi tõestanud Manfred Vainokivi dokumentaalfilmi “Elagu skandaalid ja kollased skandaalid” kunstnikust Leonhard Lapinist ja Kullar Viimse dokumentaalfilmi “Jagatud valgus” vitraažikunstnikust Dolores Hoffmanist.”

Maria Derlõs

-
Maria Derlõši kultuurisoovitus

Seekordse kultuurisoovituse annab tuntud urbanist ja üks Lasnaidee/Ласнаидея eestvedajatest, Maria Derlõš. Soovitatava sündmuse kohta leiate rohkem infot kultuurikalendrist: http://bit.ly/2rDgN38

Posted by kultuur.info on Neljapäev, 25. jaanuar 2018

“Vaata koreograafi ja kunstniku Renate Keerdi etendust “Tahe”. Tegemist on alati üllatust ja avastamisrõõmu pakkuvate etendustega.”

David Vseviov

-
David Vseviovi kultuurisoovitus

Seekordne kultuurisoovitus tuleb tuntud ajaloolaselt ja Vikerraadio Müstiline Venemaa saate autorilt David Vseviovilt. Lubame soovitust igakülgselt järgida ja soovitame seda Teilgi teha. Ilusat reedet!

Posted by kultuur.info on Neljapäev, 7. September 2017

“Minu kultuurisoovitus on natukene kummaline. Ma millegipärast arvan, et soovitusi anda ei ole väga kultuurne. /…/ Ma soovitaksin pigem vaadata natuke ringi, uurida mis on ilmunud, /…/ natuke peatuda, natuke mõtiskleda. /…/ Kultuur võib olla hoonetes, raamatutes, metsas, inimestes.”

Kristiina Rokaschevich

-

ETV (Estonia) kanalil laineid löönud saatest Klassikatähed ERSO eripreemia noppinud ja paljude muusikasõprade lemmikpianistiks tõusnud Kristiina Rokashevich andis meile ühe praegusesse aega eriti hästi sobiva kultuurisoovituse.

Posted by kultuur.info on Teisipäev, 16. mai 2017

“Külasta kirikuid. Londonis ringi ekseldes viivad bussid tihtipeale mõnda kirikusse. Igal kirikul on oma ajalugu ja arhidektuurilugu ja oma kuulsa kirjaniku haud. Ka Eestis on palju kirikuid, igaüks oma pika ajalooga – kindlasti tasub avastamas käia.”

Helen Tammemäe

-
Helen Tammemäe kultuurisoovitus

Kuidas kogeda uusi maailmu ilma kodumaalt lahkumata? Seda saate kohe teada, kuna seekord andis meile kultuurisoovituse ajalehe Müürileht peatoimetaja Helen Tammemäe.

Posted by kultuur.info on Neljapäev, 9. märts 2017

“Mine filmiga reisile. Reisimisel tekib konflikt ettekujutuse ja tegelikkuse vahel, mis aitab panna ennast asjadesse teistmoodi suhtuma. Maailmafilmifestival Tartus aitab igal aastal paljudesse kohtadesse reisida. Sellest ulmast välja tulles võid olla täitsa teine inimene.